MODLITWA - Klasztor Sióstr Bernardynek w Chęcinach

Idź do spisu treści

Menu główne

MODLITWA


KORONKA DO TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

       Zapraszamy do codziennej modlitwy w intencji kapłanów. Każdego dnia, w samo  południe, odmawiamy w naszej wspólnocie "Koronkę do Trójcy Przenajświętszej" w intencji kapłanów.   Można duchowo łączyć się z nami poprzez odmawianie tej modlitwy:

Na dużych paciorkach:
"Ojcze Święty, niech Twoja wola wypełni się w trzecim tysiącleciu *
Niech zapanuje Twoje Królestwo na całej ziemi".
Na małych paciorkach:
"Trójco Przenajświętsza, błogosław całą naszą ziemie *
przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny".  
Na zakończenie:
"Zdrowaś Maryjo..." (3 razy)   
oraz   
"Uwielbiam Cię, Ojcze i Synu i Duchu Święty. Amen".


    Codziennie, o godz. 15,  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a następnie Różaniec - rozważania do modlitwy prowadzi nasz Ojciec Kapelan O. Aleksy Płatek OFM.  W kolejne dni tygodnia po Mszy św. o godz. 18 uczestniczymy w  nabożeństwach z uczczeniem relikwii: w poniedziałek - do św. Franciszka z Asyżu, we wtorek - do św. Antoniego z Padwy ( z odczytaniem indywidualnych próśb i podziękowań). W środy modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i  św. Józefa.  W każdy I czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań - jest to tzw. "Godzina Święta o Bożym Miłosierdziu" o godz. 17, następnie po Mszy św. o godz.18  oddajemy cześć relikwiom św. Faustyny Kowalskiej. W każdy II czwartek miesiąca odprawiane jest nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Szymona z Lipnicy.
     W codziennych modlitwach chórowych prosimy za wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom  za przyczyną Matki Najświętszej, św. Józefa, bł. Jana Pawła II,  św. Marii Magdaleny - patronki świątyni klasztornej, a także przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych franciszkańskich. Nasza wspólnota klasztorna żywi szczególną cześć do św. Józefa,  któremu poświęcony jest jeden z pięciu ołtarzy naszego kościoła. W klasztorze cześć odbiera także figura św. Józefa, do którego uciekamy się we wszystkich potrzebach.

ZAPRASZAMY DO TRADYCYJNEJ KORESPONDENCJI LISTOWEJ ORAZ ZA POMOCĄ POCZTY ELEKTRONICZNEJ: bernardynki@autograf.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego
stat4u